Haber Detayı
31/10/2017 - 11:32 Bu haber 20 kez okundu
 
AKSED, Aliya İzzetbegoviç’i Andı
Aliya İzzetbegoviç Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği (AKSED) Başkanı İbrahim Günay, Bosna Hersek Eski Devlet Başkanı Aliya İzzetbegoviç’in vefatının 14. yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı. Günay mesajında, Aliya İzzetbogoviçi’n soyadına yakışır bir şekilde, izzetle ve şerefle yaşayıp mücadele ettiğine yer verdi.
ARMASTİL Haberi
 AKSED, Aliya İzzetbegoviç’i Andı


Aliya İzzetbegoviç Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği (AKSED) Başkanı İbrahim Günay, Bosna Hersek Eski Devlet Başkanı Aliya İzzetbegoviç’in vefatının 14. yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı. Günay mesajında, Aliya İzzetbegoviç’i rahmetle ve minnetle yad ederek, “O, zilletle yaşamayı, zalimlere ram olmayı kabul etmedi. soyadına yakışır bir şekilde izzetle ve şerefle yaşadı, mücadele etti.” dedi.

 

Aliya İzzetbegoviç’in bundan 14 yıl önce tarihler 19 Ekim 2003’ü gösterirken bizlere büyük idealler için yol gösterici fikirler bırakarak aramızdan ayrıldığını belirten Günay, Aliya’nın hayatı, düşünceleri, mücadelesi ve gelecek nesillere onu tanıtmak için Konya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, 24 Ekim tarihinde “Aliya İzzetbegoviç” konulu panel düzenleneceğini söyledi. 20. yüzyılın sonunda çetin şartlar altında insanlık mücadelesini cesur bir şekilde yürütmüş bir liderin görüşlerini gelecek nesillere aktarmak için dernek olarak kitap kampanyası da başlattıklarını belirten Günay, Aliya İzzetbegoviç’in kendi yazdığı eserlerini ücretsiz olarak dağıttıklarını söyledi. Günay, Aliya İzzetbegoviç’i vefatının 14. sene-i devriye rahmetle andıklarını ifade ederek, Aliya İzzetbegoviç’in örnek kişiliğiyle önder şahsiyetlerden biri olduğunu sözlerine ekledi. 

Etiketler: AKSED , , Aliya , İzzetbegoviç’i , Andı , ,
Yorumlar
E-Dergi